Senior International Master - Tadeusz Baranowski (Poznań - Polska)

Senior International Master - Indywidualne Mistrzostwo Polski w tym 17-to krotny finalista - Drużynowe Mistrzostwo Polski dwukrotnie z drużyną Poznania

czwartek, 10 stycznia 2013

"W objęciach Caissy" - red. Jerzy Konikowski



Ciekawe sylwetki szachowe






Tadeusz Baranowski (1948) szachista w grze bezpośredniej i korespondencyjnej

Tadeusz Baranowski jest silnym szachistą korespondencyjnym, od wielu lat zaliczającym się do ścisłej czołówki Polski. Swoje doświadczenia i sukcesy na tym polu opisuje na swoim blogu
Z Tadeuszem Baranowskim prawodopodobnie nigdy nie spotkałem się przy szachownicy w bezpośredniej partii, ale zmierzyliśmy się w korespondencyjnym I Memoriale Śliwy (2004-2006). Nasz pojedynek zakończył się pokojowo.

Tadeusz Baranowski o sobie:

Urodziłem się 01 stycznia 1948 roku w Poznaniu i mieszkam w nim do tej pory.
Wykształcenie średnie - Technikum Kolejowe w Poznaniu (1962 - 1967).
Praca od 1967 na PKP od 1998 w wydzielonej spółce Telekomunikacja Kolejowa na stanowisku kierowniczym. Bezpartyjny. W latach 1980-1981 i 1989-1997 Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność". Od 2002 roku rencista a obecnie od 01.01 emeryt.
Żonaty: żona Celina
Dzieci: córka Agnieszka (41 lat) - absolwenka UAM filologia polska, zamężna, wnuk Wojciech lat 9, syn Krzysztof (37 lat) - absolwent UAM kulturoznawstwo, studia podyplomowe w zakresie logistyki.

Gra bezpośrednia:
Początek to koło szachowe w szkole pod okiem Janusza Wody.
Od 1964 - 1975 KKS "Lech Poznań" ponad 700 partii bezpośrednich.
1976- 1991 (do likwidacji sekcji) KS "Stomil" Poznań ponad 900 bezpośrednich
1977. Wicemistrzostwo Wielkopolski (Okręgu).
1992 - do dzisiaj MUKS "Komandoria" Poznań.
Od czterech lat już nie gram bezpośrednio. Oprócz inwalidztwa doszła choroba serca.
Z zasady nie grający w blitza, wielokrotnie nagradzany w turniejach P'15.
W szachach "Kolejowych" wielokrotny finalista Mistrzostw Polski i wielokrotny uczestnik drużyny Poznania przy takich tuzach jak Doda, Pietrusiak, Bernard Rożański czy Ig. Nowak, która to cyklicznie zdobywała MP.
W 1987 roku sam grając na pierwszej szachownicy grając przeciwko takim tuzom jak Śliwa, Adamski, Bugajski, Serwinski, etc poprowadziłem drużynę do brązowego medalu. Partia ze Śliwą w załączeniu.(Było to w Zembrzycach).
Grałem też (ale to taktyka) na I szach drużyny "Stomilu" Poznań, gdzie w meczu z "Startem" Lublin remisowałem, a wygraliśmy 5 1.

Gra korespondencyjna: to początek datujący się na rok 1969 od wygranego turnieju światowego WT/III poprzez mecze międzypaństwowe z USA, ZSRR, Anglią (żadnej partii nie przegrałem), turnieje półfinałowe MP (dwa), memoriał Cyryla Niewiadomskiego, puchar Zagłębia Miedziowego, Otwarte Mistrzostwa Krakowa i dwa turnieje tematyczne, niestety zostało to tylko w pamięci, a pamięć ulotna.


Poniżej mała galeria zdjęć obrazujących karierę Tadeusza Baranowskiego.




Wybór partii rozegranych przez Tadeusza Baranowskiego.
Link do oryginalnej strony


Obserwatorzy

Odwiedziny

Flag Counter

Archiwum bloga