Senior International Master - Tadeusz Baranowski (Poznań - Polska)

Senior International Master - Indywidualne Mistrzostwo Polski - Drużynowe Mistrzostwo Polski dwukrotnie z drużyną Poznania

poniedziałek, 18 listopada 2019

VI. Danube Cup-Paul Darmogray Memorial Szachownica 2

Fischer,Wolfgang (2440) - Baranowski,Tadeusz (2391) [D27]
Danube/6 ICCF, 01.05.2019

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.Nf3 a6 4.e3 e6 5.Bxc4 c5 6.0-0 Nf6 7.Bb3 cxd4 [7...b5 8.a4 (8.Qe2 Bb7 9.Nc3 Nbd7 10.Rd1 Qb8 11.d5 c4 12.dxe6 fxe6 13.Bc2 Bd6 14.Ng5 0-0 15.f4 Nc5 16.b4 Nd3 17.Bxd3 cxd3 18.Qb2 e5 19.Rxd3 exf4 20.exf4 Qc7 21.Ne6 Qe7 22.Qe2 Rfe8 23.f5 Bxb4 24.a3 Bxc3 25.Rxc3 Bd5 26.Re3 Bc4 27.Qf3 Qa7 28.Kh1 Bxe6 29.fxe6 Qd4 30.Rb1 Rac8 31.h3 Rc2 32.Re1 Qh4 33.Re5 Qd4 34.Re1 Rc3 35.Qb7 Qd5 36.Qxd5 Nxd5 37.a4 bxa4 38.Re5 Nc7 39.e7 Nb5 40.Re6 Rc2 41.Bf4 a3 42.Rxa6 Rb2 43.Re1 a2 1/2 (43) Baranowski,T (2306)-Cipka,I (2243) LSS - Turnieje 2011) 8...b4 9.e4 Bb7 10.e5 Nd5 11.Nbd2 Be7 12.Ne4 Nd7 13.Bg5 0-0 14.Nd6 Bc6 15.Bxe7 Qxe7 16.Rc1 Nf4 17.h4 f6 18.g3 Nh3+ 19.Kg2 fxe5 20.d5 Qxd6 21.dxc6 Qxc6 22.a5 Rad8 23.Ba4 Qe4 24.Bxd7 Qf5 25.Qe2 Rxd7 26.Nxe5 Rd4 27.Rc4 h5 28.f3 g5 29.Rxd4 cxd4 30.Nc6 Rf7 31.Nxd4 Qd5 32.Qxe6 Qxd4 33.Kxh3 gxh4 34.Qxa6 Kg7 35.gxh4 Rxf3+ 36.Rxf3 Qg4+ 37.Kh2 Qxf3 38.Qa7+ Kg8 39.Qd4 b3 40.Qe5 Kf7 41.Kg1 Qg4+ 42.Kf2 Qxh4+ 43.Ke3 Qe1+ 44.Kd4 Qf2+ 45.Kc3 h4 46.a6 Qg3+ 47.Qxg3 1/2 (47) Lucki,S (2371)-Baranowski,T (2332) 63 Mistrzostwa Polski sf 2018; 7...Nc6 8.Qe2 cxd4 9.Rd1 Be7 10.exd4 Na5 11.Bc2 b5 12.Nc3 Bb7 13.Bg5 0-0 14.Ne5 Rc8 15.Rac1 Nd5 16.Bxe7 Qxe7 17.Ne4 f6 18.Nd3 Nc6 19.Ne1 f5 20.Nc3 Na5 21.Bd3 Qd6 22.Qd2 Nxc3 23.Rxc3 Rcd8 24.Be2 e5 25.Rg3 Nc6 26.Qg5 g6 27.dxe5 Qxe5 28.Rd2 f4 29.Rxd8 Rxd8 30.Qxe5 Nxe5 31.Rc3 Rd2 32.Rc2 Rxc2 33.Nxc2 Kf7 34.f3 Ke6 35.Kf2 g5 36.g3 Kf6 37.gxf4 1/2 (37) Jedrzejowski,M (2530)-Baranowski,T (2429) Memorial Bogdan Sliwa 2004] 

8.exd4 Nc6 9.Nc3 Be7 10.Bg5 [10.Bf4 0-0 11.a3 Nd5 12.Nxd5 exd5 13.Ne5 Nxe5 14.Bxe5 Be6 15.Rc1 Rc8 16.Qd3 Qd7 17.Qg3 g6 18.h4 Rxc1 19.Rxc1 Rc8 20.Rxc8+ Qxc8 21.Qe3 Qc6 22.Qh6 f6 23.Bg3 Bd8 24.Bc2 Bf7 25.Qd2 Bb6 26.Bf4 Qc4 27.Be3 Be6 28.Bd3 Qa4 29.Qe2 Qd7 30.Qe1 Qa4 31.Qe2 Qd7 1/2 (31) Baranowski,T (2412)-Grayland,S (2378) 10 Drużynowe Mistrzostwa Europy sf 2014] 

10...0-0 11.Qd2 Na5 12.Bc2 b5 13.Qf4 Bb7 14.Qh4 g6 15.Be4 Ra7 16.Bxb7 Rxb7 17.Rfe1 Nc6 18.Rac1 Nb4 19.a3 Nbd5 20.Ne5 Rc7 21.Nxd5 Nxd5 22.Bxe7 Nxe7 23.Qe4 Rxc1 24.Rxc1 Nf5 25.Nf3 Qd7 26.g4 Nd6 27.Qc6 1/2-1/2


niedziela, 17 listopada 2019

VI. Danube Cup-Paul Darmogray Memorial Szachownica 2


Baranowski,Tadeusz POL (2391) - Rook,Detlef GER (2445) [E99]
Danube/6 - board 2 ICCF, 01.05.2019
Detlef Rook


1.Nf3 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.e4 d6 5.d4 0-0 6.Be2 e5 7.0-0 Nc6 8.d5 Ne7 9.Ne1 Nd7 10.Be3 f5 11.f3 f4 12.Bf2 g5 [12...b6 13.Nd3 Nf6 14.a3 Bd7 15.b4 c5 16.dxc6 Nxc6 17.Qd2 Be6 18.Nb2 Ne8 19.Rfd1 Bf6 20.Nb5 Be7 21.Rac1 a5 22.Bd3 Rf7 1/2 (22) Turzynski,J-Baranowski,T (2115) 37 Mistrzostwa Polski sf 1993] 

13.Rc1 [13.a4 a5 14.Nd3 b6 15.Nb5 Nf6 16.Be1 g4 17.fxg4 Nxe4 18.Qc2 Ng6 19.Nxe5 Bxe5 20.Qxe4 Bxb2 21.Ra2 Bg7 22.h3 Bd7 23.Qc2 Ne5 24.Qc1 Bh6 25.Qc3 Rf7 26.Qb3 Rc8 27.Bf3 Nxf3+ 28.Rxf3 Qg5 29.Re2 Re8 30.Rxe8+ Bxe8 31.Qd3 Re7 32.Bd2 Qg6 33.Qf1 Bxb5 34.cxb5 Qc2 35.Bxf4 Bg7 36.Bg5 Re8 37.Rf7 h6 38.Rxg7+ Kxg7 39.Qf6+ Kg8 40.Bxh6 Qh7 41.Qg5+ 1/2 (41) Baranowski,T (2450)-Balabanov,V (2334) RCCA - Silver 2011] 

13...Ng6 14.Nd3 Nf6 15.c5 Rf7 16.Kh1 [16.Nb5 g4 17.fxg4 Nxe4 18.Bf3 Nxf2 19.Nxf2 Bf8 20.Rc3 a6 21.Na3 dxc5 22.Nc4 Bd6 23.Be4 b5 24.Nd2 c4 25.Kh1 Rg7 26.b3 cxb3 27.Rxb3 Bc5 28.Rh3 Be3 29.Rh5 c6 1/2 (29) Baranowski,T (2391)-Fritsche,F (2383) ICCF 2019; 16.a4 Bf8 17.a5 h5 18.a6 bxa6 19.Nb4 g4 20.Kh1 g3 21.Nc6 Qd7 22.hxg3 fxg3 23.Bxg3 h4 24.Bh2 Nh5 25.f4 Ng3+ 26.Bxg3 hxg3 27.f5 Rh7+ 28.Kg1 Nf4 29.Bg4 Qg7 30.Qf3 Rh4 31.Bh3 a5 32.Rfe1 Ba6 33.Ra1 Qg5 34.Rxa5 Nxh3+ 35.gxh3 Rf4 36.h4 Qxh4 37.Qh1 Qg5 38.Rxa6 g2 39.Qh3 Rh4 40.Qxg2 Rg4 41.Re2 Kf7 42.Qxg4 Qxg4+ 43.Rg2 Qh4 44.Kf1 Qf4+ 45.Ke1 Qc1+ 46.Kf2 Bh6 47.cxd6 Qe3+ 48.Kf1 Bf4 49.dxc7 Rh8 50.Nd8+ Ke8 51.Rag6 Rh1+ 52.Rg1 Qc1+ 53.Ke2 Qd2+ 54.Kf1 Be3 55.Ne2 Rxg1+ 56.Rxg1 Qd1+ 0-1 (56) Baranowski,T (2450)-Serazeev,A (2476) 9 Drużynowe Mistrzostwa Europy sf 2011] 

16...Bf8 17.Rg1 [17.a4 h5 18.Nb5 g4 19.cxd6 cxd6 20.Nxa7 Bd7 21.Qb3 h4 22.Bb6 Qe7 23.h3 Nh5 24.Kh2 Ng3 25.Rfe1 gxh3 26.gxh3 Qg5 27.Rg1 Rg7 28.Rc7 Qh5 29.Nc1 Kh8 30.a5 Rb8 31.Qd1 Qh7 32.Nd3 Be8 33.Rxg7 Qxg7 34.Qc2 Kh7 35.Nf2 Nh8 36.Ng4 Bh5 37.Bd3 Bxg4 38.hxg4 Nf7 39.Rc1 h3 40.Qf2 Be7 41.Nc8 Qf8 42.Nxe7 Qxe7 43.b4 Qd7 44.b5 Kg6 45.Rc7 Qe8 46.Qb2 1/2 (46) Baranowski,T (2308)-Sanner,Z (2206) LSS - Turnieje 2011] 

17...Rg7 18.a4 h5 19.g3 fxg3 20.Bxg3 h4 21.Bf2 Nh5 22.Be3 Be7 23.Nb5 Bf6 24.cxd6 cxd6 25.Nxa7 Bd7 26.Nb5 Ngf4 27.Qd2 Qe7 28.Nc7 Rxa4 29.Bd1 Rd4 30.Bxd4 exd4 31.Nxf4 Nxf4 32.Be2 Be5 33.Bb5 Bh3 34.Bf1 Bd7 35.Bb5 Bh3 36.Bf1 Bd7 1/2-1/2


sobota, 16 listopada 2019

Eliminacje 43 Mistrzostw Świata


Baranowski,Tadeusz (2377) - Silva,Marcus Antonio Roli (2269) [E04]
WC43/pr/4 ICCF, 20.03.2019

Marcus Antonio Rolim Silva


1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.g3 dxc4 5.Bg2 c5 6.0-0 Nc6 7.Qa4 [7.dxc5 Qxd1 8.Rxd1 Bxc5 9.Nbd2 c3 10.bxc3 0-0 11.Nb3 Be7 12.Nfd4 Bd7 13.Nb5 Ne5 14.N5d4 Nc6 15.Nxc6 Bxc6 16.Bxc6 bxc6 17.c4 Rfb8 18.f3 Kf8 19.Bd2 Rb6 20.Be3 Rb4 21.Kf2 Ra4 22.Rab1 a5 23.Nc5 Rxc4 24.Rbc1 Rb4 25.Nd3 Ra4 26.Rd2 Rc8 27.Ne5 c5 28.h4 h5 29.Bg5 c4 30.Rdc2 Nd5 31.Rxc4 Rcxc4 1/2 (31) Baranowski,T (2379)-Rau,M (2309) 11 Puchar Świata Weteranów prel 2018]

 7...Bd7 8.Qxc4 b5 [8...cxd4 9.Nxd4 Rc8 10.Nc3 Nxd4 11.Qxd4 Bc5 12.Qh4 Bc6 13.Rd1 Qa5 14.Bxc6+ Rxc6 15.Bg5 Be7 16.Ne4 Qe5 17.Nxf6+ Bxf6 18.Bxf6 Qxf6 19.Qxf6 gxf6 20.Rac1 Ke7 21.Rxc6 bxc6 22.Rd4 Rb8 23.b3 Rd8 24.Ra4 Rd7 25.e4 Kd6 26.Kf1 Kc5 27.Ke2 Kb5 28.Rc4 1/2 (28) Baranowski,T (2425)-Szczepanski,Z (2317) EM/MN/069 2003] 

9.Qd3 c4 10.Qd2 Be7 11.b3 Ne4 12.Qd1 Rc8 13.e3 Nd6 14.Qe2 0-0 15.Bb2 Na5 16.b4 Nc6 17.a3 a5 18.bxa5 Nxa5 19.Nc3 Nb3 20.Rad1 Qb6 21.e4 Nb7 22.Rfe1 Rfd8 23.d5 N7c5 24.Qc2 Bf8 25.e5 g6 26.Ng5 Be7 27.Nge4 Nxe4 28.Bxe4 Bf8 29.d6 Bg7 30.Na2 Nc5 31.Bd4 Qa5 32.Qb2 Nxe4 33.Rxe4 Bc6 34.Re3 Bh6 35.Ree1 Bf3 36.Rb1 Ra8 37.Be3 Bg7 38.Bc5 Rac8 39.Bb4 Qa8 40.Nc3 Rb8 41.h4 Rf8 42.Kh2 f5 43.Ne2 Rb7 44.Nd4 Bd5 45.f4 Qe8 46.Qf2 Qd7 47.Rb2 Kf7 48.Rd2 Kg8 49.Qe3 Qf7 50.Nb3 Bc6 51.Na5 Qd7 52.Red1 Rc8 53.Nxb7 Bxb7 54.Ra1 Bc6 55.Bc3 Kf7 56.Rb2 1-0


piątek, 15 listopada 2019

Turniej ICCF WS/SIM....

Powers Roibal,Frank CUB (2387) - Baranowski,Tadeusz POL (2391) [A11]
WS/SIM/B/3 ICCF, 10.04.2019

1.Nf3 Nf6 2.b3 d5 3.Bb2 e6 [3...Bf5 4.c4 e6 5.g3 h6 6.Bg2 c6 7.h3 Be7 8.Nc3 Nbd7 9.0-0 0-0 10.d4 a5 11.Ne5 Bd6 12.Na4 Rc8 13.Nxd7 Nxd7 14.Nc3 Nf6 15.e3 Ra8 16.Qe2 Re8 17.Rfd1 Bg6 18.e4 dxe4 19.Nxe4 Bxe4 20.Bxe4 Nxe4 21.Qxe4 a4 22.Qf3 Qd7 23.Rab1 axb3 24.axb3 Ra2 1/2 (24) Baranowski,T (2391)-Evans,D (2405) ICCF 2019] 

4.e3 Nbd7 5.c4 Bd6 6.Nc3 0-0 7.Qc2 c6 8.Be2 e5 9.cxd5 Nxd5 10.Ne4 Bc7 11.Neg5 N5f6 12.Ba3 c5 13.0-0-0 h6 14.h4 a5 15.Bb5 a4 16.bxa4 b6 17.d4 exd4 18.exd4 Ba6 19.Bc6 Bf4+ 20.Kb1 Qc7 21.Bxa8 Rxa8 22.Ne5 hxg5 23.Nxd7 Nxd7 24.g3 Bb7 25.d5 g4 26.gxf4 Nf6 27.d6 Qd7 28.Rhe1 Bf3 29.Rd2 Rxa4 30.Ka1 1/2-1/2


poniedziałek, 11 listopada 2019

ICCF Veterans World Cup 12 pr

Blondel,Francis (2047) - Baranowski,Tadeusz (2405) [D00]
VWC12 /pr 33 ICCF, 01.09.2019

1.d4 d5 2.e3 Nf6 3.Bd3 c5 4.c3 Nc6 5.f4 Bg4 6.Nf3 e6 7.0-0 Bd6 8.h3 Bf5 9.dxc5 Bxc5 10.b4 Bb6 11.a4 a6 12.a5 Ba7 13.Bxf5 exf5 14.Nd4 Qd7 15.Qd3 Bxd4 16.exd4 Na7 17.Nd2 0-0-0 18.Bb2 Kb8 19.c4 Rhe8 20.Rac1 g6 21.Nf3 dxc4 22.Qxc4 Nd5 23.Ne5 Qe6 24.Nd3 Qd6 25.Rfe1 f6 26.g3 Nb5 27.Qc5 Qd7 28.Qc4 g5 29.Nc5 Qd6 30.Qd3 gxf4 31.Qxf5 fxg3 32.Qxh7 Nbc7 33.Qf5 Ne3 34.Qf3 Ncd5 35.Ne4 Qe6 36.Qxg3+ Ka8 37.Nc5 Qf5 0-1



niedziela, 10 listopada 2019

ICCF Veterans World Cup 12 pr


Klewe,Wolfgang GER (2254) - Baranowski,Tadeusz POL (2405) [C67]
VWC12 /pr 33 ICCF, 01.09.2019


1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 Nf6 4.0-0 Nxe4 5.d4 Nd6 6.Bxc6 dxc6 7.dxe5 Nf5 8.Qxd8+ Kxd8 9.h3 [9.Nc3 Bd7 10.h3 h6 11.b3 Kc8 12.Bb2 b6 13.Ne2 c5 14.g4 Ne7 15.Nf4 Bc6 16.Ne1 Kb7 17.Ned3 Rh7 18.Rae1 g5 1/2 (77) Baranowski,T (2391)-Legemaat,G (2376) ICCF 2019; 9.Rd1+ Ke8 10.Nc3 Ne7 (10...Be7 11.h3 (11.Bg5 h6 12.Bxe7 Nxe7 13.Nd4 Nf5 14.h3 (14.Nf3 Be6 15.a4 Rd8 16.a5 Rxd1+ 17.Rxd1 f6 18.exf6 gxf6 1/2 (30) Sidenko,A (2297)-Baranowski,T (2289) LSS - Turnieje 2011) 14...Nxd4 15.Rxd4 Bf5 (15...Ke7 16.Rad1 Bf5 17.g4 Be6 18.Kg2 h5 1/2 (48) Bernal Varela,N (2336)-Baranowski,T (2289) LSS - Turnieje 2011) 16.Nd1 Rd8 17.Rxd8+ Kxd8 18.Ne3 Bc8 1/2 (28) Baranowski,T (2273)-Szymanski,P (2093) 62 Mistrzostwa Polski sf 2017) 11...Nh4 12.Nxh4 Bxh4 13.Ne2 h5 14.Be3 Be7 15.Rd2 h4 16.Nd4 Bd7 17.Rad1 Rd8 18.c4 Bc8 1/2 (46) Baranowski,T (2379)-Cumming,D (2385) ICCF 2018) 11.h3 Ng6 12.Be3 Be7 13.a4 f6 14.exf6 gxf6 15.a5 Rg8 16.Kf1 Kf7 17.Ne2 Bd6 18.b3 Re8 1/2 (36) Baranowski,T (2377)-Malin,D (2390) ICCF 2019] 

9...Ke8 [9...Bd7 10.Rd1 Kc8 11.g4 Ne7 12.Ng5 Be8 13.f4 h6 14.Ne4 b6 15.c4 h5 16.Kg2 Ng6 17.Nbc3 Be7 18.Be3 Bd7 19.Kg3 1/2 (21) Langer,R (2335)-Baranowski,T (2371) Niemiecki Turniej Mistrzów 2015] 

10.Nc3 Be7 [10...h6 11.b3 Be6 12.Bb2 Bb4 13.Ne2 Bd5 14.Ne1 Rd8 15.Rd1 h5 16.Nd3 Be7 17.Nc3 g5 18.Nxd5 cxd5 19.e6 f6 20.Rfe1 1/2 (23) Baranowski,T (2451)-Gysi,A (2472) EM/GMN/015 2005] 11.g4 Nh4 12.Nxh4 Bxh4 13.Kg2 a5 14.Bf4 a4 15.f3 Ra5 16.Rfd1 Be7 17.a3 Be6 18.Rd4 b5 19.Ne4 h5 20.Rad1 Ra8 21.R4d2 Bd5 22.Nc3 Bc4 23.Ne2 hxg4 24.hxg4 g5 25.Be3 Bxe2 26.Rxe2 Rd8 27.Red2 Diagram 

1/2-1/2




czwartek, 7 listopada 2019

Slav Cup VI Szachownica 4


Barbaric,Vuk-Tadija CRO (2339) - Baranowski,Tadeusz POL (2377) [A69]
SlavCup/TT6 ICCF, 15.03.2019


1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.e4 d6 5.f4 Diagram


5...c5 6.d5 0-0 7.Nf3 e6 8.Be2 exd5 9.cxd5 Re8 10.e5 dxe5 11.fxe5 Ng4 12.Bg5 Qb6 13.0-0 Nxe5 14.Nxe5 Bxe5 15.Bc4 Bf5 16.Nb5 Nd7 17.d6 Rab8 18.Kh1 a6 19.Nc7 Rf8 20.Be7 Qxb2 21.Rc1 Qd4 22.Qf3 h5 23.Bd5 Nf6 24.Rc4 Qb2 25.Bxf6 Bxf6 26.Be4 Bxe4 27.Rxe4 Bg7 28.d7 Be5 29.Ne8 Rd8 30.Qd1 Rdxe8 31.dxe8Q Rxe8 32.Qd5 Re6 33.Rfe1 Qf2 34.h3 Bd4 35.Rxe6 fxe6 36.Qxe6+ Kg7 37.Rb1 Kh6 38.a4 b5 39.Qxa6 Be5 40.Qxb5 Qg3 41.Kg1 1/2-1/2




wtorek, 5 listopada 2019

George Pyrich Memorial

Uberos Fernandez,Antonio ESP (2324) - Baranowski,Tadeusz POL (2379) [D24]
Pyrmem7 (SCO) ICCF, 09.09.2018

Antonio Uberos Fernandez

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.Nc3 dxc4 5.e4 b5 6.e5 Nfd7 7.Nxb5 Nb6 8.Be2 Be7 9.0-0 Nc6 10.Qd2 Rb8 [10...0-0 11.Qf4 Kh8 12.Rd1 Nb4 13.Nc3 Rb8 14.Qg4 N6d5 15.Qh5 Nd3 16.Bxd3 cxd3 17.Ne1 d2 18.Rxd2 Ba6 19.h3 Nxc3 20.bxc3 1/2 (55) Timofeev,A (2337)-Baranowski,T (2379) ICCF 2018] 

11.Nc3 0-0 12.Qf4 f5 13.Rd1 Nb4 14.Qg3 Qe8 15.Bh6 Qf7 16.Bg5 Ba6 17.Qh4 Rfe8 18.Bxe7 Qxe7 19.Qxe7 Rxe7 20.b3 cxb3 21.Bxa6 b2 22.Rab1 Nxa6 23.Rxb2 c5 24.g3 Rd7 25.h4 g6 26.Ne2 h6 27.Rc1 Rc8 28.Rb5 c4 29.Nc3 Nd5 30.Nxd5 Rxd5 31.Rb2 Ra5 32.Rbc2 Ra3 33.Nd2 Nb4 34.Rxc4 Rxc4 35.Rxc4 Nxa2 36.Kg2 Rd3 37.Nf3 a5 38.Ra4 Nb4 39.Rxa5 Nd5 40.Ra7 Rc3 41.Ra8+ Kf7 42.Ra7++/= 1/2-1/2


Romania 100 years, B (Yellow section)


Tudor Ristea

Ristea,Tudor ROU (2404) - Baranowski,Tadeusz POL (2375) [D44]
Romania 100, B (ROU) ICCF, 01.12.2018


1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.Nc3 c6 5.Bg5 dxc4 6.e4 b5 7.e5 h6 8.Bh4 g5 9.Nxg5 hxg5 10.Bxg5 Nbd7 [10...Bb7 11.Bxf6 1-0 (11) Baranowski,T (2305)-Lund,J (2160) LSS - Turnieje 2011] 11.g3 [11.exf6 Bb7 12.g3 c5 13.d5 Nxf6 14.Bg2 Bh6 15.Bxf6 Qxf6 16.0-0 0-0-0 17.Nxb5 a6 18.Nc3 exd5 19.Na4 Bf8 20.Re1 Bc6 21.b3 c3 22.Qd3 Bxa4 23.bxa4 c4 24.Qe3 c2 25.a3 Rh6 26.Ra2 Qf5 27.Qa7 Qd7 28.Qa8+ Kc7 29.Qa7+ Kc8 30.Qa8+ 1/2 (30) Baranowski,T (2432)-Zajontz,R (2503) Mistrzostwa Świata sf 2013] 

11...Bb7 12.Bg2 Qb6 13.exf6 0-0-0 14.0-0 c5 15.d5 b4 16.Na4 Qb5 [16...Qa6 17.a3 Bxd5 18.Bxd5 Ne5 19.Qe2 Rxd5 20.axb4 cxb4 21.Nc3 Qd6 22.Rxa7 bxc3 23.Ra8+ Kd7 24.Ra7+ Kc8 25.Ra8+ Kd7 26.Ra7+ Kc8 27.Ra8+ 1/2 (27) Eastoe,L (2360)-Baranowski,T (2377) ICCF 2019] 

17.a3 Nb8 [17...exd5 18.axb4 d4 19.Bxb7+ Kxb7 20.Nxc5+ Bxc5 21.bxc5 Nxc5 22.Re1 Ne6 23.Bd2 Qh5 24.h4 Qxd1 25.Rexd1 Rh5 26.Ra4 Rc5 27.Kg2 Kc6 28.Bb4 Rb5 29.Be7 Rdb8 30.Rxc4+ Kd5 31.Ra4 Rxb2 32.Rxa7 Rb1 33.Rxb1 Rxb1 34.Ba3 Ra1 35.h5 d3 36.Rd7+ Kc4 37.Bb2 Rb1 38.Be5 Re1 39.f4 Re2+ 40.Kf3 Nc5 41.Rd4+ Kc3 42.Rd8+ Kc4 43.g4 Rh2 44.Rd4+ Kb3 45.Kg3 Rh1 46.Kg2 Rh4 47.f5 Kc3 48.Kg3 Rh1 49.g5 1-0 (49) Baranowski,T (2300)-Johansson,K (2278) LSS - Turnieje 2011] 

18.axb4 cxb4 19.Qg4 Bxd5 20.Rfc1 Nc6 21.Bxd5 Rxd5 22.Rxc4 Rxg5 23.Qd4 Kb8 24.Rxc6 Rxg3+ 25.fxg3 Qxc6 26.Rd1 Qc7 27.b3 Kc8 28.Qe3 Kb8 29.Qd4 Kc8 30.Qe3 Kb8 31.Qd2 Bc5+ 32.Nxc5 Qxc5+ 33.Qd4 Qc3 34.Qxc3 bxc3 35.Rc1 Rc8 36.Kf2 [36.Kf1 Rc5 37.Ke2 Kc7 38.Kd3 Kd6 39.Rxc3 Rxc3+ 40.Kxc3 Ke5 41.Kd3 Kxf6 42.Ke3 Kg5 43.h3 e5 44.b4 f5 45.Kf2 a6 46.Kf3 Kf6 1/2 (44) Baranowski,T (2391)-Legemaat,G (2376) ICCF 2019] 

36...Rc5 37.Ke3 Kc7 38.Kd4 Kd6 39.Rxc3 Rf5 40.Ke4 Rxf6 41.Rf3 [41.Rf3 Rh6 42.Rxf7 Rxh2 43.Rxa7 Re2+ 44.Kd4 e5+ 45.Kc4 Re4+ 46.Kc3 1/2 (46) Baranowski,T (2391)-Leupold,V (2366) ICCF 2019] 1/2-1/2


Germany Masters

Baranowski,Tadeusz GER (2391) - Achatz,Kirstin GER (2397) [B30]
GER/M/08-E (GER) ICCF, 19.06.2019

1.Nf3 c5 2.e4 Nc6 3.Bb5 e6 4.0-0 Nge7 5.d4 [5.Re1 a6 6.Bf1 d5 7.exd5 Nxd5 8.d4 Be7 9.dxc5 0-0 10.a3 Bxc5 11.b4 Be7 12.c4 Nf6 13.Bb2 Qxd1 14.Rxd1 Rd8 1/2 (55) Baranowski,T (2278)-Richkov,S (1946) LSS - Turnieje 2009; 5.Nc3 d6 6.d4 cxd4 7.Nxd4 Bd7 8.Bg5 h6 9.Be3 a6 10.Be2 Nxd4 11.Qxd4 Nc6 12.Qd2 b5 13.Rad1 Be7 14.a3 Qc7 1-0 (41) Baranowski,T (2330)-Czaja,R (2192) 45 Mistrzostwa Polski 2002] 

5...cxd4 6.Nxd4 Qb6 7.Nxc6 bxc6 8.Be2 Ng6 9.c4 Be7 10.Nc3 0-0 11.Rb1 Qc7 12.Be3 c5 13.g3 a6 14.Qd2 Bb7 15.Rbd1 d6 16.f4 Rfd8 17.Bf3 Rab8 18.Bg2 Bf6 19.b3 Bc6 20.Qc2 Ne7 21.Rd3 Ba8 22.Qf2 Nc6 23.Ne2 a5 24.g4 Nb4 25.Rd2 d5 26.g5 Be7 27.exd5 exd5 28.f5 Bd6 29.Bf4 Bxf4 1/2-1/2


poniedziałek, 4 listopada 2019

Turniej LSS


Baranowski,Tadeusz POL (2219) - Jarabinsky,Martin CZE (2132) [E07]
WC-2020-S-00003 Lechenicher SchachServer, 07.04.2019


1.Nf3 d5 2.d4 Nf6 3.c4 e6 4.g3 Be7 5.Bg2 0-0 6.0-0 c6 7.b3 Nbd7 8.Bb2 Diagram

[8.Nbd2 b6 9.e3 Bb7 10.Qc2 Rc8 11.Bb2 c5 12.a4 cxd4 13.exd4 a5 14.Rfc1 dxc4 15.Nxc4 Bb4 16.Qd1 h6 17.Nfe5 Bxg2 18.Kxg2 Qe7 19.Nxd7 Qxd7 20.Qf3 Nd5 21.Ne5 Qb7 22.Rc4 f6 23.Nd3 b5 24.axb5 Qxb5 25.Rac1 Rb8 26.R1c2 Qd7 27.Nf4 Nxf4+ 28.Qxf4 Qd5+ 29.Qf3 Qxf3+ 30.Kxf3 1/2 (30) Baranowski,T (2332)-Sodomski,A (2280) 63 Mistrzostwa Polski sf 2018] 

8...b6 9.Nbd2 Bb7 10.e3 a5 11.Qe2 a4 12.Rfc1 Re8 13.Ne5 c5 14.Nd3 cxd4 15.exd4 Ra7 16.Rab1 Qa8 17.Ne1 Bf8 18.Bc3 Rc8 19.Nc2 g6 20.Qe3 Ng4 21.Qe2 h5 22.Bb2 Bh6 23.Nb4 Ngf6 24.cxd5 Re8 25.Rc7 a3 26.Ba1 exd5 27.Qd1 Nb8 28.Qf3 Bg7 29.Qf4 Rf8 30.Nf3 Na6 31.Nxa6 Bxa6 32.Rxa7 Qxa7 1/2-1/2


Baranowski,Tadeusz POL (2219) - Anderskewitz,Ralf GER (2232) [C84]
WC-2020-S-00003 Lechenicher SchachServer, 07.04.2019

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0-0 b5 6.Bb3 Bb7 7.d3 Be7 8.Nbd2 Diagram


8...0-0 9.a4 Re8 10.c3 h6 11.Re1 Bf8 12.Ba2 d6 13.h3 Nb8 14.Nh2 Nbd7 15.Ng4 Nxg4 16.hxg4 Be7 17.a5 Nc5 18.Qf3 Bf6 19.Nf1 Ne6 20.Ng3 Bg5 21.Bxe6 fxe6 22.Bxg5 Qxg5 23.Qe2 c5 24.f3 Rad8 offer draw 25.Qf2 Rd7 26.Nf1 Rf8 27.Red1 Rdf7 28.Qe3 Qe7 29.Re1 Qh4 30.Re2 Qd8 31.Qd2 Bc8 32.Qe3 Bb7 33.Ree1 Qh4 - 29 ... Qh4 34.b4 Rc8 35.Qd2 Rfc7 36.Ne3 Qf6 37.Qa2 Kh8 38.Rad1 Rd8 39.Rc1 Rdc8 40.Rcd1 Rd8 1/2-1/2

Wizyty od 29.01.2019

Flag Counter

Obserwatorzy

Archiwum bloga