Senior International Master - Tadeusz Baranowski (Poznań - Polska)

Senior International Master - Indywidualne Mistrzostwo Polski - Drużynowe Mistrzostwo Polski dwukrotnie z drużyną Poznania

sobota, 19 czerwca 2010

Turniej klasyfikacyjny - LSS

Jovanovic,Bratislav (2113) SRB - Baranowski,Tadeusz (2320) POL [B67]
SM-2010-0-00103, 04.04.2010


1.e4 c5 2.Sf3 Sc6 3.d4 cxd4 4.Sxd4 Sf6 5.Sc3 d6 6.Gg5 e6 7.Hd2 a6 8.0-0-0 Gd7 9.f3 Ge7 10.h4 b5 11.Kb1 Se5



12.Gd3 [12.g4 b4 (12...Hc7 13.Gd3 (13.Gxf6 gxf6 14.Gd3 (14.f4 Sc4 15.Gxc4 Hxc4 16.g5 0-0-0 17.He3 Hc5 18.Hf3 Kb8 19.Whe1 Wc8 20.Wd2 Wc7 21.e5 dxe5 Nguyen Thi Thuan Hoa - Krush,I Elista 1998) 14...Sc4 15.Gxc4 Hxc4 16.Whe1 0-0-0 17.Sf5 Gf8 18.Sxd6+ Gxd6 19.Hxd6 Gc6 20.Hf4 b4 21.Wxd8+ Wxd8 Socko,M - Skripchenko,A Warszawa 2004) 13...Sc4 (13...Wc8 14.Ge3 Sxd3 15.cxd3 b4 16.Sce2 Hb7 17.Sg3 0-0 18.g5 Se8 19.h5 f5 20.gxf6 Gxf6 21.f4 Sc7 Neber,A - Kovacs,J HUNtt 2000; 13...Wb8 14.h5 h6 15.Gh4 Sc4 16.Gxc4 bxc4 17.Ka1 Hb6 18.Wb1 Hc5 19.Gf2 Hc7 20.Gh4 Hc5 - 18 ...Hc5 21.Gf2 Hc7 Minor,S - Rau,H Schwaebisch Gmuend 2008) 14.Gxc4 (14.He1 b4 15.Sce2 a5 16.Gc1 a4 17.Hxb4 d5 18.Hc3 Wb8 19.Gxc4 Gb4 20.He3 dxc4 21.a3 Ga5 Arakhamia Grant,K - Poobalasingom,P Great Yarmouth 2007) 14...bxc4 (14...Hxc4 15.e5 dxe5 16.Sf5 exf5 17.Gxf6 Gxf6 18.Hxd7+ Kf8 19.Hxf5 He6 20.He4 We8 21.Sd5 Gd8 Goldberg,A - Meins,G bdl1995/96) 15.h5 (15.Ka1 Gc8 16.h5 h6 17.Ge3 Gb7 18.Whe1 0-0-0 19.Gg1 Kb8 20.He2 Sd7 21.f4 Whe8 Zhigalko,A - Smirnov,V Minsk 2006) 15...Wb8 16.Ka1 Hb6 17.Wb1 0-0 18.Ge3 Hb7 19.g5 Se8 20.f4 g6 21.Hh2 Sg7 Carvalho,FLC - Lima,AGZ Maceio 2010) 13.Sce2 Sc4 14.He1 Hc7 15.Hg3 Wc8 16.c3 bxc3 17.Sxc3 Sxb2 18.Wc1 Hb6 19.Sb3 Sa4 20.Sxa4 Wxc1+ 21.Gxc1 Gxa4 Meulblok,W - Van den Berg,AMJ Vlissingen 2004;
  12.f4 Seg4 13.Gxf6 (13.a3 h6 (13...Hb6 14.He2 h6 15.Gxf6 Sxf6 16.e5 b4 17.axb4 dxe5 18.fxe5 Gxb4 19.Wh3 Gxc3 20.Wxc3 Sd5 21.Wb3 Hc7 COMP - COMP Cadaques 2000) 14.Gxf6 Gxf6 15.g3 Wc8 16.Wg1 h5 17.Wg2 Hb6 18.Ge2 0-0 19.Gxg4 hxg4 20.We2 Wfd8 21.e5 dxe5 Lehnen,P - Daurelle,H lss 2008) 13...Gxf6 14.We1 Wc8 15.Ge2 Sf2 16.Whf1 b4 17.Sd5 exd5 18.Wxf2 0-0 19.Wff1 Hb6 20.e5 dxe5 21.fxe5 Gxe5 Vaarla,E - Krush,I Reykjavik 2010]

12...h6 [12...b4 13.Sce2 Ha5 14.Sb3 Hb6 15.Ge3 Hb8 16.Sa5 d5 17.exd5 Sxd5 18.Ge4 Sxe3 19.Hxe3 Wa7 20.f4 Sg4 21.Hf3 h5 22.Sd4 Krstic,U - Hitzgerova,G Pardubice 1998;
  12...Hb6 13.Ge3 Hb7 14.g4 Sc4 15.Gxc4 bxc4 16.He1 0-0 17.Gc1 Wfb8 18.Ka1 a5 19.g5 Sh5 20.a3 Wa6 21.Sa2 d5 22.exd5 Civin,T - Belunek,V CZEtt 1998;
  12...0-0 13.g4 b4 (13...Wb8 14.Ge3 Hc7 (14...Sc4!? 15.Gxc4 bxc4 ) 15.h5 (15.g5 Sh5 ) 15...Wfc8 16.g5 Se8 17.Wdg1 (17.g6 hxg6 18.hxg6 Sxg6 19.Hh2-> ) 17...b4 18.Sce2 Sxd3 19.Hxd3! (19.cxd3!? e5 20.Sf5 Gxf5 21.exf5 b3 ) 19...g6 (19...a5 20.g6; 19...e5 20.Sf5 Ga4 21.b3 Gb5 22.Hd2+/- ; 19...Gb5 20.Hd2 Gxe2 21.Hxe2 Gf8 22.g6+/- ) 20.hxg6 hxg6 (20...fxg6 21.Sf4 Sg7 22.Wh6! /\ Wgh1+-) 21.Sf4! (21.Wh4 Gf8 22.Wgh1 Gg7 ) 21...Gf8 22.Hd2 Rodriguez Cespedes,A - Short,ND Luzern 1997 (22.Sxg6!? ) ) 14.Sce2 a5 (14...Hb8 15.Sg3 Sxd3 16.Hxd3 d5 17.Sh5 Sxh5 18.Gxe7 We8 19.Gg5 Sf4 20.Hd2 Sg6 21.exd5 exd5 22.h5 Buraschi,O - Gonzalez,AH em 1998) 15.Ge3 Sxd3 16.cxd3 e5 17.Sf5 b3 18.a3 Gxf5 19.exf5 We8 20.Sc3 d5 21.d4 e4 22.g5 De la Villa Garcia,JM - Aloma Vidal,R Linares 2005;
  12...Sc4 13.Gxc4 bxc4 14.h5 Wb8 15.Ka1 Hb6 16.Wb1 0-0 17.Ge3 Hb7 18.g4 e5 19.Sde2 Ge6 20.g5 Sd7 21.Sg3 Wfd8 22.Sd5 Krstic,P - Kiroski,T Belgrad 2006]

13.Ge3 h5 [13...Hc7 14.g4 b4 15.Sce2 Sxd3 16.cxd3 e5 17.Wc1 Hb7 18.Sf5 Gxf5 19.gxf5 a5 20.Whg1 Sh5 21.d4 Wc8 22.Wxc8+ Hxc8 23.dxe5 Korneev,O - Markus,R Vrsac 2006;
  13...b4 14.Sce2 d5 15.exd5 Sxd5 16.Sf4 Sxf4 17.Gxf4 Sxd3 18.Hxd3 0-0 19.Sf5 exf5 20.Hxd7 Hxd7 21.Wxd7 Wfe8 22.Wd5 Wad8 23.Wxd8 Konguvel,P - Wirig,A La Fere 2009]

14.Sce2 [14.Whe1 b4 15.Sce2 Hb8 (15...Wb8 16.Gg5 a5 17.f4 Seg4 18.Sg3 Hb6 19.Gc4 Sg8 20.Gf1 Hd8 21.Sf3 Wa8 22.Sd4 S4f6 23.Gxf6 Sxf6 Zawadzka,J - Majdan,J Belfort 2005) 16.Gg5 Hb6 17.Ge3 Hb7 18.Sg3 (18.Sc1 a5 19.Gg5 a4 20.f4 Sxd3 21.cxd3 b3 22.a3 e5 23.fxe5 dxe5 Ardelean,GC - Damljanovic,B Sozina 2004; 18.Gg5 a5 19.f4 Seg4 20.Sg3 Ha7 21.Gc4 Wc8 22.b3 Wc5 23.He2 Hb6 Zambrana,O - Milos,G Santos 2006) 18...a5 19.Gg5 b3 (19...a4 20.f4 Sxd3 21.cxd3 Hb6 22.Sf3 a3 23.b3 Wc8 Korneev,O - Boidman,Y bdl2006/07; 19...Hb6 20.Ge2 Wc8 21.b3 Wc3 22.Gf1 a4 23.Sde2 axb3 Berelovich,A - Van der Wiel,JTH NEDtt 2006) 20.cxb3 a4 21.f4 Sxd3 22.Hxd3 axb3 23.a3 Ga4 Van der Wiel,JTH - Milos,G Sao Paulo 2008;
14.Gg5 - B67:]

14...0-0 [14...Hb8 15.Gg5 a5 16.f4 Seg4 17.Whf1 b4 18.c4 Hb6 19.Wc1 Wc8 20.f5 e5 21.Sb5 0-0 22.Sg3 Wfe8 23.Ge2 Gxb5 24.cxb5 Pelletier,Y - Sasikirian,K internet 2004;
  14...Wb8 15.Whf1 b4 16.Gxa6 Ha5 17.Gd3 Wa8 18.Sc1 d5 19.Sdb3 Hc7 20.Gf4 0-0 21.Wfe1 Gd6 22.Gg5 dxe4 23.Gxe4 Sc4 24.Hd4 Mista,A - Mickiewicz,P Warszwa 2005]

15.Gg5   1/2-1/2
Tabela



Rozpoczęły się eliminacje (178 grup a 7 zawodników !!!)
III Copa Argentina-Argentina 200 Años
więcej - tabele

Wizyty od 08.04.2017

Obserwatorzy

Archiwum bloga